Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Perla lásky...

     Vy, drazí bratři a sestry, kteří byste rádi udělali něco víc pro "ubohé duše", můžete jim dát Perlu lásky. Perla je vzácná a krásná a sám náš Pán ji také použil ve svém podobenství o obchodníku s perlami. Perla má velkou hodnotu, je ušlechtilá a hodí se jako cenný dar...

     Stejně tak i tento duchovní úkon. V čem spočívá?

Jednoduše zasvětíte Bohu skrze přesvaté ruce Panny Marie nějaký den a celý ho obětujete za duše v očistci. Kolik se dá nasbírat zásluh pro nebe za jediný den! Kolik modliteb, drobných obtíží, služby lásky, práce a povinnosti našeho stavu...To vše se stane obětí a darem pro očistec.Jakou budete mít jednou radost, až poznáte duše, kterým jste zjednali úlevu nebo úplné vysvobození! Buďme velkomyslní, vžijme se do přetěžké situace našich trpících bratří a sester a pomáhejme dokud je čas!

     A proč je zdůrazněno, aby zasvěcení proběhlo skrze ruce Panny Marie? Protože Panna Maria dá našim činům nekonečnou hodnotu a krásu, očistí je a předá takto posvěcené Bohu, který je od Ní přijme jako nejkrásnější dar. Bez Ní jsou naše skutky poznamenané pýchou, sebeláskou a dalšími nectnostmi, Ona je však této rzi zbavuje a zkrášluje. Tuto pravdu rozvedl ve své knize "O pravé mariánské úctě" svatý Ludvík z Montfortu.